Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.muslimskaunie.cz/www/wp-content/plugins/LayerSlider/classes/class.km.autoupdate.v3.php on line 73
Útok na Brusel je útokem na evropský islám | Muslimská unie

Útok na Brusel je útokem na evropský islám

 

Útok na Brusel je útok na evropský islám

Chceme vyjádřit lítost a upřímnou soustrast lidem postiženým teroristickým útokem v Bruselu. Tento brutální čin si nezaslouží nic jiného než odsouzení, stejně jako jeho pachatelé. A žádný z takových činů nikdy nepatřil a nikdy nebude patřit  do islámu, ani k věřícím lidem.

 

Proč se zaměřit na Belgii?
Víte, že Belgie oficiálně uznala náboženství islám už v roce 1974?
Víte, že v roce 1967 král Belgie “ Baudouin I. Belgický “ daroval muslimům část archeologického muzea, které se nachází v jednom z nejkrásnějších zahrad belgického hlavního městě, a jen pár metrů od Evropské komise a sídla Evropské rady, aby byla pak mešitou a sídlem islámského kulturního centra?
Víte, že svátek na konci Ramadánu „Id al-Fitr“ a svátek oběti „Id- Adha“ jsou oficiálními svátky v Belgii ??
Víte, že počet muslimů v Belgii je více než 500 až 700 tisíc lidí ( z 11 milionů)?
Víte, že polovina obyvatel hlavního města Bruselu jsou muslimové, většina z nich Maročanů?
Víte, že Belgie oficiálně vládne podporuje mešity a poskytuje část na jejich náklady?
Víte, že Belgie dává platy více než 250 muslimským imámům a mnoho z imámů v mešitách a dostává zaplaceno každý měsíc od ministerstva spravedlnosti přímo ??
Víte, že má muslim právo dát své dítě do třídy s islámskou výukou v belgických školách?
Víte, že islámský náboženský materiál se učí v belgických školách v průměru dvě hodiny týdně a že stát poskytuje výplaty pro učitele náboženství islám (více než 800 profesorů)?
Víte, že existuje v Belgii více než 300 mešit i a desítky modliteben?
Víte, že formální vzdělávací systém v Belgii umožňuje zřízení muslimských škol ve stejném vzdělávacího systému s belgickým a jsou pod dohledem belgických orgánů a účtovány na vládu, aby platili učitelům?
Je účel bombových útoků v Evropě omezit zdomácnění islámu na Západě a Belgii především? Dát tak odůvodnění omezit jejich svobodu? Vyvíjí tak na ně tlak a aby jejich zrušení byla nezbytná ?

About The Author

Related posts

1 Comment

  1. Petr

    Dobry den, a co kdyz je to tak, ze takoveto liberalni prostredi umoznuje z Belgie udelat “ centrum“ Evropskeho dzihadu? Osobně jsem tam byl a vim o cem mluvim…

Comments are closed.