Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.muslimskaunie.cz/www/wp-content/plugins/LayerSlider/classes/class.km.autoupdate.v3.php on line 73
Téma: Výběr partnera | Muslimská unie

Výběr partnera

Posted In: Hlavní nabídka měsíčního projektu o seznámení
  • Petr Moravec on: 20/03/2016 v 13:00 #545

   Úvod

   Řekl Bůh:
   „Zkažené ženy patří ke zkaženým mužům a zkažení mužové ke zkaženým ženám, zatímco dobré ženy jsou pro dobré muže a dobří mužové jsou pro dobré ženy. [24:26].“

   Tento verš ukazuje, že partneři si bývají rovni. A že každý člověk přitahuje podobného člověka jaký je on sám. Proto by se každý měl snažit, aby byl co nejlepší, protože jaký bude, takového si najde i partnera. Znamená to: nečekat s dobrými skutky, nápravou nebo dodržováním všech pravidel až po manželství, ale začít hned. Protože jací budeme my, takového dostaneme partnera.

   Výběr partnera

   Řekl Prorok (mír s ním) : „Pokud k vám přijde ten, jehož víra a jeho morálka vás uspokojí; vezměte si ho, pokud to neučiníte bude na zemi veliké pokušení“.

   Tento výrok poukazuje na dvě věci:
   1- žena by se při výběru partnera neměla zaměřovat pouze na víru, ale i na celkové chování muže. Protože muž může být sice zbožný, ale zároveň výbušný, či psychicky nevyrovnaný nebo mít jiné vlastnosti se kterými se nedá žít. Proto je nutné zaměřit se vždy na celkovou osobnost muže, ne jen na to zda se modlí, postí atd.
   2- ve výroku není řečeno „aby měl muž dobré chování(morálku)“, ale je tam: „aby vás uspokojilo jeho chování“, tzn. že jde vždy o to, aby ten muž vyhovoval té konkrétní ženě, ne její rodině nebo její kamarádce. Např. muž může být hodně žárlivý nebo majetnický a některé ženě se tato vlastnost může líbit a v tomto případě by se neměla nechat ovlivnit někým jiným, že velká žárlivost je špatná, ale měla by se vždy soustředit na to, co chce ona a co vyhovuje jí.

   Výběr partnerky

   Řekl Prorok (mír s ním) : “ Se ženou se žení, kvůli čtyřem věcem: jejímu bohatství, jejímu rodu, její kráse a její víře …… vyber si tu zbožnou a nebudeš strádat.“ [ Al -Buchari: 5090]

   Tento výrok poukazuje na tyto věci:
   Muž by se při výběru partnerky neměl zaměřovat pouze na světské požitky, ale hlavně na zbožnost ženy a její vztah s Bohem. Protože žena může být sice krásná, majetná či mít dobré postavení, ale pokud nebude mít dobré upřímné srdce s Bohem, tak vztah nebude na pevném základu. To proto, že věci jako krása, majetek i dobré postavení můžou kdykoliv skončit. Kdežto víra v srdci a duši je pevná a podpoří v každé situaci, ať už v chudobě, či nemoci, nebo při ztrátě postavení. A proto muž, který se zaměří při výběru hlavně na zbožnost ženy; nebude nikdy litovat.

   Otázky o kterých budeme diskutovat:

   Úvod:
   1- Je vhodné vzít si partnera u kterého vím, že má horší víru než já?
   2- Myslíte si, že je možné, aby partner začal praktikovat až v manželství ?
   3- Vydrží manželství, kde jeden partner nebyl muslim- popřípadě zbožný muslim?

   Výběr partnera:
   1- Jaké vlastnosti partnera jsou pro vás důležité?
   2- Jaký je váš žebříček nejdůležitějších vlastností muže?
   3- Jaké jsou typické vlastnosti muže, které by měl každý muž mít?

   Výběr partnerky:
   1 – Co je podle vás ukázka věřící ženy……..?
   2 – Čemu byste dali přednost- krásné ženě s menší vírou nebo silně věřící ženě, která neni tak krásná?
   3 – Kde bychom měli věřící ženu hledat?
   4 – Proč myslíte, že je víra u ženy nejdůležitější, ukaž na příkladu….?
   5- Jakákoliv myšlenka k tématu o které byste chtěli diskutovat.

   • Téma bylo upraveno před 5 roky a 10 měsíci uživatelem admin.
  Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.