Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.muslimskaunie.cz/www/wp-content/plugins/LayerSlider/classes/class.km.autoupdate.v3.php on line 73
Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu | Muslimská unie
Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu

Přesvědčení, cesta k Bohu Fóra Otázky týkající se žen Teritoriální rozdíly v islámu Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu

Petr Moravec on: 06/11/2015 v 11:04 #459

Dobrý den
    Máte pravdu, že ochrana života, milosrdenství, lidskost, jsou podstata každé víry, (samozřejmě po víře v Boha). Jen se někdy liší ten způsob. Například vrah – zda ho nechat být ( nastavit druhou tvář ), nebo chránit společnost a třeba ho i popravit….

Co se týče nebezpečí, já myslím, že to záleží na tom, jak se k tomu postavíme my- jako Evropani. Já mám mnohem větší strach z odpůrců islámu, kteří jsou schopní někam dát bombu a svést to na islám ( tohle se právě děje v některých arabských státech ).

A to vše jen aby vyvolali nenávist, která jak známo plodí jen větší nenávist. Takže myslím, že to záleží jen na nás. Pokud se budeme chovat tolerantě, milosrdně s láskou a přátelstvím, budou se tak chovat i oni k nám. A na druhou stranu, pokud někdo někde udělá nějaký útok, bude nutné ho opravdu spravedlivě vyšetřit (ne kolektivní vina) a útočníka opravdu tvrdě potrestat, podle zákona- jinými slovy chovat se spravedlivě a měřit všem stejnou měrou, protože právě nespravedlnost vyvolává nenávist (na obou stranách).

Víte, já mám zkušenost, kdy jsem překládala mezi Arabem – Čechem , ze začátku byla mezi nima nenávist, vlastně každý se bál toho druhého a nevěřil mu. Čech ( lékař ) myslel, že jsou nevzdělaní hlupáci (chtěli místo kojení umělé mléko ), zatímco oni to chtěli jen proto, že ta žena nechtěla na veřejnosti ukazovat prsa – tedy v té nemocnici, ale neřekli to (v duchu si říkali, nemuslimové nepochopí nás).

No a když jsem to lékaři vysvětlila pochopil, dal paní klíče od místnosti kde může sama v klidu nakojit, a všechno se vysvětlilo, pochopili se, nenávist zmizela a naopak vzniklo přátelství. Tím chci říct, že někdy nepochopení jiné kultury vyvolává strach a ten vyvolává nedorozumění, která pak vedou k nenávisti, nepochopení atd.

A proto myslím je třeba dívat se na to tak, že není žádné my a oni, ale všichni jsme lidi stejní, všichni chceme žít v klidu a míru, nikdo si nepřeje žít ve válce a nenávisti.

Jinak se omlouvám za případné opoždění v odpovědi na Vaše dotazy, čeká mě teď totiž obhajoba Mgr. práce….
    S přáním hezkého dne

Zdraví Daniela