Warning: Use of undefined constant WPLANG - assumed 'WPLANG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/doc/www.muslimskaunie.cz/www/wp-content/plugins/LayerSlider/classes/class.km.autoupdate.v3.php on line 73
Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu | Muslimská unie
Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu

Přesvědčení, cesta k Bohu Fóra Otázky týkající se žen Teritoriální rozdíly v islámu Odpověď na: Teritoriální rozdíly v islámu

  Petr Moravec on: 04/11/2015 v 12:59 #455

  Dobrý den

  První věc: Já si nemyslím, že člověk který ma takovouto frustraci je poháněn majetkem- spíš naopak se zaměří proti majetku( který nemůže získat -znouzectnost ). Spíše hledá něco co by mu dodalo smysl života.

  Druhá věc: společnosti ve kterých převažuje islám v dnešní době jsou ve většině případů bývalé kolonie západních států, takže dá se říci, že většina obyvatelstva je už tak nějak po generace proti západu zaměřena. A dá se říci, že tzv. Boj proti kolonizatorům byl vždy spojený s vírou- zcela logicky.

  Protože islám zasahuje do všech částí života a samozřejmě byl zcela v rozporu s kolonizací, takže byl potlačován, samozřejmě kolonizátoři zavedli spoustu věcí v rozporu s islámem a místními zvyky. Například bary, kabarety atd. A dá se říci, že od té doby je u těchto národů spojený boj proti západu s islámem.

  A samozřejmě pokud mají pocit, že současná vláda je například se západem nebo je proti islámu postaví se proti ní atd. No a pak stačí už jen pocit beznadějně, nemohoucnosti, že to nelze změnit mírovou cestou, a jak jsem psala v předchozí odpovědi, uchýlí se k násilí.

  Děkujeme za Váš zájem a přeji příjemné dny Daniela