Chování v mešitě

760Samozřejmě, že když k někomu máte přijít na návštěvu, tak ve všeobecném měřítku dodržujete jistá pravidla. Určitě když jdete k někomu váženému, nevběhnete hned do ledničky ještě v botech přes bílý čistý koberec a nezačnete se přehrabovat a poroučet si něco k jídlu. Samozřejmě je mnoho příkladů, kde rozumný člověk pochopí, že etiketa chování by měla být na místě. V mešitách samozřejmě existují také taková pravidla etikety a jsou zcela známá, klasická.

Například nevykonávat toaletu na místě tomu neurčeném, vhodné oblečení, jak pro ženy tak i pro muže. Protože Bůh zjevil a vysvětlil jaké vhodné oblečení mají nosit ženy i muži. Pokud třeba Boha neuznává, měl by tyto zásady ze slušnosti k věřícím respektovat. Určitě se v Mešitách nekouří ani jinak nepoužívají omamné látky, kam patří i alkohol.

Proto jestli zatím pijete, přijďtě jiný den, aby jste si návštěvu naplno užili, bez požití alkoholu. Většinou by jste měli někoho v Mešitě najít, myslím z věřících, který zrovna vykonává nějaký druh uctívání, například se modlí, či čte v Koránu, nebo se obrací k Bohu se svými žádostmi, starostmi a přáními a tak není vhodné, aby se rušil přílišným hlukem, nebo obcházením a jinými vlivy rušení. Nicméně, pokud máte něco na srdci, nebojte se slušně oslovit a zeptat se na cokoliv.

Měl by vám mile odpovědět, pokud ho zrovna opravdu něco netrápí, přeci jenom jsme lidé.. Jestli by Vás ještě něco zajímalo, nebo máte nějaký dodatek, neváhejte nám napsat na náš email a rádi Vám vše vysvětlíme. Pevně věříme, že se Vám návštěva Mešity bude líbit, pokud si uděláte čas se na ni podívat a zamilujete si ji…