Češka Daniela Bastlová složila magisterský titul na prestižní univerzitě Al azhar

IMG-20151128-WA0018

Srdečne gratulujeme Daniele Bastlove k titulu Mgr z Al Azhar. Rodačka z Čech Daniela Bastlová dne 21.11. 2015 úspěšně obhájila magisterskou práci na prestižní univerzitě Al Azhar.

Daniela se rozhodla jít studovat islám ve svých 18ti letech. Univerzita Al Azhar, založena roku 988 v egyptské Káhiře se řadí k nejstarším univerzitám na světě. Jedná se o nejprestižnější univerzitu ke studiu islámu. Přihlášení ke studiu znamená pro zahraniční studenty projít si nejprve základní a střední školou Al Azhar než je možné jít na univerzitu. Daniela tento proces trpělivě zvládala a univerzitu Šarí’a absolvovala s vyznamnáním.

IMG-20151128-WA0019Daniela si vybrala k magisterskému studiu obor Usúl-l Fiqh (základy – prameny práva), který je označován za nejtěžší odvětví islámského studia. Vzhledem k obtížnosti tohoto oboru a tedy nedostatku profesorů nebyl tento obor součástí dívčí fakulty Al Azhar a tak byla Daniela přijata ke studiu na mužské univerzitě Šarí’ i a zákona ( Šarí’a Wa Qánún ).

Přejeme Daniele do budoucna samé pozitivní úspěchy a těšíme se na úrodu její práce, která je tak cenná a potřebná pro nás všechny

sepsal kolektiv

About The Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *